20
вересня
2013

Українці Америки подякували «Тюрмі на Лонцького» за збереження пам’яті

turУкраїнський конгресовий комітет Америки висловив вдячність «Тюрмі на Лонцького» за збереження місця, «де згинули ті, що боролися за незалежну Україну». Відповідне звернення було опубліковане на сайті комітету.

Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» — колишня тюрма у Львові, що використовувалася як політична в’язниця польськими, німецькими та радянськими окупантами. У 1936 році під час Львівського процесу в тюрмі були ув’язнені Степан Бандера, Ярослав Стецько, Микола Лебедь та багато інших. У  червні 1941 року працівниками НКВС тут було розстріляно тисячі в’язнів. Після Акту 30-го червня 1941 р. німці катували тут членів ОУН. Ця тюрма відома, як одна з найкривавіших катівень Західної  України.

«Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького» не тільки нагадуватиме нам про жахіття тоталітарного минулого совєтських, німецьких та польських окупантів, він являється й застереженням для всього світу від повторення жахливої трагедії тоталітарних режимів», – йдеться у повідомленні УККА.

«Ми високо цінимо Вашу працю, щоб зберегти національну пам’ять  та навчати наступне покоління незламності визвольної боротьби за незалежність України. Ми бажаємо музеєві «Тюрма на Лонцького» наснаги та сили у відстоюванні українських інтересів, та у навчанні наступних поколінь правдивої української історії.  Ми віримо, що українська молодь не стоятиме осторонь, а свято зберігатиме та примножуватиме цінності та історію своїх прабатьків, передаючи ці надбання своїм нащадкам», – зазначено у зверненні .

Зазначимо, що «Тюрма на Лонцького» запрацювала як національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів з 2009 року. Перший етап експозиції має три сюжетні лінії: історія споруди, в’язничний побут та масові розстріли в кінці червня 1941 року. До огляду підготовані — пропускний пункт, тюремні камери, кабінет слідчого, фотолабораторію та інші приміщення в’язничного побуту. Частину тюремних камер обладнано в експозиційні зали. В коридорах вмонтовано стенди, на яких подано історію будівлі, прізвища частини розстріляних в’язнів та тексти документів, які регламентували перебування в цій тюрмі у різні періоди. Окремий експозиційний зал присвячено о. Миколі Хмільовському — Голові підпільної УГКЦ та членові УГВР, який свого часу перебував в тюрмі «на Лонцького».

Медіапортал української діаспори

Марічка Паплаускайте

 

Опублікував: admin
Категорія: Історія, Новини УОП

Trackback from your site.

Leave a comment